اوقات شرعی
 • سه شنبه،04 آبان 1400
 • ورود
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 820
    کد: 12048
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۱/۰۶/۲۶

    برگزاری نشست خبری مشترک سازمان پایانه های مسافربری به مناسبت دهه آخر شهریور و دهه کرامت

    به گزارش اداره روابط عمومی و امور بین الملل سازمان ، در این نشست خبری که به مناسبت افزایش تردد مسافران و زائران در آخر شهریور و همچنین دهه کرامت در سالن کنفرانس سازمان پایانه های مسافربری و با حضور مدیران عامل سازمان پایانه های مسافربری شهرداری مشهد , مدیرکل حمل ونقل و پایانه های استان خراسان رضوی ، رئیس پلیس راه فا.ا.استان خراسان رضوی نماینده راهور استان برگزار گردید نسبت به تشریح عملکرد و فعالیتهای مختلفی که به جهت ارائه خدمات مطلوب به زائرین , مسافرین و مجاورین بارگاه ملکوتی امام هشتم و ویژه این ایام در نظر گرفته شده است پرداختند
     برگزاری نشست خبری مشترک سازمان پایانه های مسافربری به مناسبت دهه آخر شهریور و دهه کرامت

    به گزارش اداره روابط عمومی و امور بین الملل سازمان ، در این نشست خبری که به مناسبت افزایش تردد  مسافران و زائران در آخر شهریور  و همچنین دهه کرامت  در  سالن کنفرانس سازمان پایانه های مسافربری  و با حضور مدیران عامل سازمان پایانه های مسافربری شهرداری مشهد  , مدیرکل حمل ونقل و پایانه های استان خراسان رضوی ، رئیس  پلیس راه فا.ا.استان خراسان رضوی   نماینده راهور استان برگزار گردید نسبت به تشریح عملکرد و فعالیتهای  مختلفی که به جهت  ارائه خدمات مطلوب به  زائرین , مسافرین   و مجاورین بارگاه ملکوتی امام هشتم و ویژه این ایام  در نظر گرفته شده است  پرداختند :


    افزایش ۲۰ درصدی آمار مسافران در پایانه های مسافربری شهرداری مشهد
    در این نشست مهندس محسن شریعتی مدیرعامل پایانه مسافربری شهرداری مشهد با بیان این که در دهه آخر شهریورماه سفرهای تابستانی افزایش می یابد، گفت: امسال در ماه مبارک رمضان و از ابتدای شهریور ماه تا کنون آمار زائران و مسافران افزایش چشم گیری داشته است. وی به افزایش ۲۰ درصدی ورود مسافران از پایانه مسافربری به مشهد خبر داد و افزود: در دهه پایانی شهریورماه نماینده ۲۸ سازمان و نهاد در پایانه های مسافربری مستقر می شوند. شریعتی با بیان این که از پایانه های امام رضا(ع)، ابریشم، کلات و معراج به نقاط مختلف شهر توسط ۱۰ خط اتوبوس واحد خدمات دهی انجام می شود، اظهار داشت: از ابتدای شهریورماه بیش از ۲۳۰ هزار مسافر به وسیله ناوگان تاکسیرانی مستقر در پایانه مسافربری جابه جا شده اند. وی افزود: از ابتدای شهریور تا کنون یک میلیون و ۵۵۰ هزار مسافر با ۷۲ هزار و ۶۰۰ دستگاه اتوبوس و مینی بوس وارد پایانه مسافربری مشهد شده اند. وی درباره نحوه خدمات دهی به مسافران مناطق مختلف از طریق پایانه های مشهد گفت: بر اساس سیاست گذاری ها مقرر شده است که خدمات حمل و نقل در مناطق مختلف انجام شود. شریعتی درباره ترافیک میدان انقلاب هنگام ورود و خروج اتوبوس ها که پلیس راهور در این جلسه نیز به آن اشاره کرد، اظهار داشت: مشاور پیشنهادهای خود را برای رفع این مشکل ارائه کرده است و سازمان ترافیک تا پایان سال جاری طرح نهایی را ارائه خواهد کرد. وی تصریح کرد: ایجاد ورودی برای پایانه از میدان حافظ مطرح شده است اما به علت مشکلات ترافیکی که ایجاد می کند پلیس راهور با آن مخالف است. شریعتی درباره ایجاد مسیر ویژه پیاده کردن مسافر مقابل سالن های پایانه گفت: از انتهای خیابان امام رضا(ع) تا ورودی سالن ها حدود ۱۰۰ متر است و افرادی که قصد دارند به ورودی سالن نزدیک شوند می توانند از مسیر پارکینگ استفاده کنند. وی در پاسخ به این سوال که افرادی که وسایل به همراه دارند با این مشکل مواجه اند و هنگام خروج تا انتهای خیابان امام رضا(ع) باید وسایل را حمل کنند، اظهار داشت: در پایانه مسافربری تاکسی ها مستقرند و افراد می توانند از تاکسی ها استفاده کنند.
    خراسان رضوی رتبه پنجم را در کاهش مرگ و میر سوانح جاده ای کسب کرد
    همچنین در این نشست مهندس شهرکی مدیرکل حمل و نقل و پایانه های استان  اعلام کرد: خراسان رضوی که سال گذشته رتبه هفدهم در مرگ و میر جاده ای را داشت، طی ۵ماه گذشته رتبه پنجم در کاهش تلفات جاده ای را کسب کرده است. مدیرکل حمل و نقل و پایانه های استان ، با بیان این که هدف گذاری های استان برای کاهش ۱۵درصدی مرگ و میر جاده ای بوده است، گفت: برای پیش گیری از وقوع سوانح جاده ای چند طرح از جمله ارتقای وسایل حمل و نقل عمومی، نظارت بر عملکرد مسئولان فنی شرکت های حمل و نقل، گشت های جاده ای، اجرای طرح ارتقای ایمنی تردد وانت بارها و عابران پیاده در جاده ها اجرا شده است. وی افزود: علاوه بر این به ۵۰ مدرسه در حاشیه جاده آموزش های ایمنی ارائه و با نصب علایم، ایمن سازی فیزیکی شده است. وی افزود: طی ۵ ماهه اول سال جاری مجموع قربانیان برون شهری و روستایی 24.3 درصد کاهش داشته است. شهرکی از بهبود وضعیت کاهش قربانیان جاده ای در مردادماه سال جاری خبر داد و گفت: در مردادماه سال جاری آمار قربانیان جاده ای حدود ۴۱درصد کاهش یافته است. وی یادآور شد: سال گذشته در کاهش قربانیان جاده ای در بین استان های کشور رتبه هفدهم را داشتیم و در ۵ ماهه اول امسال رتبه پنجم را در کشور کسب کردیم. وی با اشاره به کاهش مرگ و میر جاده ای یادآور شد: سال گذشته ۴هزار و ۹۹۰ راننده دوره های بدو خدمت را آموزش دیده و امسال ۳۶هزار و ۲۱۳نفر آموزش های رانندگی در جاده را از طریق شرکت های مجری طرح آموزش فرا گرفته اند.  شهرکی رتبه جابه جایی مسافر استان در کشور را دوم اعلام کرد و گفت: خراسان رضوی با جابه جایی ۲۵میلیون مسافر از مبادی استان رتبه دوم را بعد از تهران دارد. وی به آمار ورودی مسافران و زائران به استان در ۵ماهه اول سال جاری اشاره کرد و افزود: 11.5 میلیون مسافر در سطح استان جابه جایی داشته ایم که نسبت به سال قبل ۲۶درصد افزایش یافته است.


    به زودی پایگاه کنترل تست  اعتیاد و تست الکل در پلیس راه پایانه مسافربری امام رضا (ع) مستقر خواهد شد

    در ادامه سرهنگ محمد صفائی رئیس پلیس راه فا.ا.خراسان رضوی در تشریح عملکرد نیروهای پلیس راه استان اذعان داشت اقدامات  و تلاشهای صورت گرفته توسط نیروهای پلیس راه  از مهرماه سال گذشته  تا کنون باعث کاهش چشمگیر تلفات جاده ای انسانی بوده است . ایشان همچنین عنوان نمود به طور میانگین روزانه 100 نتفر از رانندگان اتوبوس در کلاسهای آموزشی مخصوص شرکت می نمایند . درخصوص نظارتهای صورت گرفته نیز مامورین پلیس راه در ماموریتهای گزینشی و نامحسوس با لباس شخصی شرکت نموده و در انتهای ماموریت ضمن اطلاع رسانی به مسافرین  درصورت احراز تخلف با راننده مربوطه برخورد لازم صورت خواهد گرفت . همچنین در همین ارتباط در آینده نزدیک از استقرار تیم دریافت تست اعتیاد و همچنین  تست الک در پایانه مسافربری امام رضا (ع) خبر داد و عنوان نمود اقدامات صورت گرفته  اگر چه باعث تاخیر در حرکت اتوبوسها خواهد شد .لیکن باعث ایجاد سفری امن و بدور از خطر برای زائرین و مسافرین بارگاه ملکوتی امام هشتم خواهد بود .  در ادامه در خصوص بروخورد با رانندگان متخلف عنوان نمود  در سال گذشته  تعداد 843 دفترچه  مربوط به  رانندگان متخلف اتوبوس ضبط گردیده است که این آمار در سال 91 945 دفترچه بوده  و  تاکید نمود نیروهای پلیس راه  بر هرگونه  تخلف  که ایمنی سفر  مسافرین را به مخاطره بیاندازد  برخورد لازم را صورت خواهد داد  .

    علی رغم  وجود مشکلات در ساختار ترافیکی خارج از پایانه (استقرار پلیس راهور در  مبادی اطراف پایانه در ایام شهریور و دهه کرامت )

    همچنین سرهنگ عبدالحمید طبائی نماینده فرماندهی راهور استان در خصوص اقدامات مدنظر  عنوان نمود با توجه به  اینکه ورود و خروج اتوبوس  به پایانه مسافربری در زمان پیک تردد در بزرگراه شهید کلانتری و  همزمان با شروع به کار ادارات و خاتمه کاری ایشان در پایان وقت اداری می باشد باعث  ایجاد گره های ترافیکی در میدان انقلاب میگردد که بر همین اساس با استقرار نیروهای پلیس راهور نسبت به ساماندهی و ترافیک مناسب در این ایام اقدام خواهد . همچنین در خصوص درخواست تردد از طرف اتوبوسهای دربستی  که از شهرهای دیگر وارد مشهد میگردد عنوان داشت با توجه به ترافیک در این  ایام از تردد اتوبوسها  در شهر مشهد جلوگیری بعمل آورده و با هماهنگی که با سازمان اتوبوسرانی بعمل آمده است درخواست این مسافرین مرتفع خواهد شد .

    13 پرونده مختومه دختران فراری

    در ادامه سروان عبدی رئیس کلانتری پایانه مسافربری مشهد به اقدامات انجام شده برای تأمین امنیت زائران و مسافران اشاره کرد و گفت: اقدامات صورت گرفته  و طرح های پاک سازی در پایانه مسافربری و اطراف آن  باعث افزایش  کشفیات مواد مخدر  ,   دستگیری افراد  ولگرد و بزهکار ، کاهش سرقتها  , جلوگیری از تخلفات رانندگان ، جلوگیری از حمل کالای قاچاق  و  سایر موارد  مربوطه گشته  که  این موارد باعث ایجاد محیطی امن و شرایط  روحی ,  روانی و امنیتی مطلوبی را در این محیط برجای گذاشته است  .  وی به برخوردهای مأموران این کلانتری با افراد معتاد و ولگرد اشاره کرد و افزود: دختران فراری نیز دستگیر و به خانواده هایشان تحویل شدند. عبدی تعداد پرونده های مختومه دختران فراری دستگیر شده را ۱۳ مورد اعلام کرد و گفت: این آمار نسبت به سال های قبل کاهش یافته است.

    تعداد بازدید: 820
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر