اوقات شرعی
 • دوشنبه،11 اسفند 1399
 • ورود
     
   •  
    منبع خبر : اداره روابط عمومی سازمان پایانه های مسافربری مشهد
    تعداد بازدید: 242
    کد: 167158
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۱۱/۰۳
    مدیرعامل سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری مشهد مطرح کرد

    هوای پاک آرمان و هدف ما است/ کاهش آلودگی هوای پایانه‌های مشهد

    مدیرعامل سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری مشهد بابیان اینکه نسبت به سالیان گذشته آلودگی هوای پایانه مسافربری امام رضا (ع) کاهش‌یافته است، گفت: هوای پاک آرمان و هدف سازمان است.
    هوای پاک آرمان و هدف ما است/ کاهش آلودگی هوای پایانه‌های مشهد
    به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری مشهد، محسن شریعتی در گفت‌وگو با خبرنگار ما با اشاره به فرا رسیدن هفته گرامیداشت هوای پاک اظهار کرد: سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری مشهد به عنوان مفصل ارتباط حمل ‌ونقل برون‌شهری و درون‌شهری تکالیفی در حوزه  حفظ محیط زیست  را در دستور کار خود قرار داده است .
    وی افزود: با توجه به حجم بالای سرویس‌های حمل و نقل جاده‌ای در این پایانه که  از سوخت گازوییل استفاده می نمایند ، تمهیداتی ویژه  برای کاهش آلودگی هوا پیش بینی شده است که تیم نظارتی سازمان برای این منظور پیگیریهای لازم را برعهده دارد . 
    شریعتی بیان کرد: 30 درصد از فضای پایانه های مسافربری به  پروژه های فضای سبز اختصاص یافته که از درختان کم نیاز به آب می باشند و کاربرد بالایی در فیلترینگ هوا  دارند ، از طرفی بستر مناسبی از طریق نمایشگرهای دیجیتال در زییر جایگاه های پایانه های مسافربری وجود دارد که پیام‌هایی درخصوص خاموش نمودن  اتوبوسها و جلب توجه رانندگان این وسایط برای حفظ و حراست از محیط زیست اطراف خود را به نمایش می گذارد  و تیم نظارتی نیز به‌صورت مداوم در حال کنترل است و در صورت عدم پیروی با رانندگان خاطی برخورد های لازم صورت خواهد پذیرفت .
    مدیرعامل سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری مشهد گفت: اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان خراسان رضوی هم درزمینه نوسازی و تجهیز ناوگان به سیستم‌های جدید سوخت‌رسانی اقدامات قابل‌تقدیری در حوزه هوای پاک داشته است.
    وی بابیان اینکه تنها اتوبوس‌های دارای معاینه فنی اجازه تردد در پایانه‌های مشهد را دارند، تصریح کرد: نیروگاه مقیاس کوچک گاز و همچنین  نیروگاه خورشیدی پایانه مسافربری مشهد نیز نقش بسیاری در کاهش آلودگی هوای داشته و انرژی پایانه را با کمترین آلودگی هوا تأمین می‌کنند.
    شریعتی خاطرنشان کرد: تصویر پایانه مسافربری مشهد درگذشته و امروز قابل قیاس نیست و امروز زائران و شهروندان با هوایی به مراتب پاک‌تری نسبت به گذشته مواجه هستند و همه این‌ها در حالی است که آلودگی بزرگراه کلانتری نیز وارد پایانه می‌شود اما فضای سبز و اقدامات و تمهیدات سازمان سبب شده، پایانه مسافربری امام رضا (ع) وضعیت مطلوبی  در حوزه هوای پاک داشته باشد.
    تعداد بازدید: 242
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر