اوقات شرعی
 • سه شنبه،04 آبان 1400
 • ورود
     
   •  
    منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد
    تعداد بازدید: 182
    کد: 162018
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۸/۱۸
    شهردار مشهد در بازدید از پایانه مسافربری امام رضا(ع) تاکید کرد؛

    بگونه ای برنامه ریزی شود تا مسافران ابتدای سفر و یا هنگام ورود بلیت برگشت خود را تهیه کنند/

    حضور چهار میلیون و سیصد هزار نفر زائر در دو روز گذشته در مشهد عدد بسیار جدی است که امیدوارم توانسته باشیم میزبانان خوبی برای این تعداد از زائران امام رضا(ع) بوده و با استفاده بهتر از تجربیاتمان خدمات بهتری را در سالهای آینده به زائران حضرتش ارائه دهیم.
    بگونه ای برنامه ریزی شود تا مسافران ابتدای سفر و یا هنگام ورود بلیت برگشت خود را تهیه کنند/ خروج چهارصد و سی و پنج هزار نفر زائر پیاده بدون تهیه بلیت برگشت در زمانی کوتاه از مشهد به طور طبیعی مشکلاتی را ایجاد می کنN
    بگونه ای برنامه ریزی شود تا مسافران ابتدای سفر و یا هنگام ورود بلیت برگشت خود را تهیه کنند/
    شهردار مشهد با اشاره به اینکه حدود چهار صد و سی و پنج هزار نفر زائر پیاده بتدریج وارد مشهد شده و بدون اینکه بلیت برگشت خود را تهیه کرده باشند بخواهند در زمانی کوتاه با اتوبوس به شهرهای خود برگردند بدون برنامه ریزی مشکلاتی را ایجاد می کند، گفت: لذا بر این نکته تاکید دارم که باید با برنامه ریزی و فرهنگسازی بگونه ای عمل شود تا مسافران و زائران ابتدای سفر و یا هنگام ورود به مشهد اقدام به تهیه بلیت برگشت خود کنند تا در برگشت دچار مشکل نشوند.
     
    به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، تقی زاده خامسی عصر امروز در حاشیه بازدید از روند خدمات رسانی به زائران در پایانه امام رضا (ع) افزود: هرساله در پایان ماه صفر مشکلی که با آن روبرو هستیم این است که زائران بصورت تدریجی وارد مشهد می شوند اما در پایان صفر می خواهند طی یک یا دو روز به شهرهای خود باز گردند که این موضوع نیاز به یک برنامه ریزی همه جانبه دارد تا دچار مشکل نشویم .
    وی با بیان اینکه امیدوارم با برنامه ریزی های مناسب، تمهیداتی را برای نوروز امسال پیش بینی کنیم تا زائران جهت تهیه بلیت اتوبوس دچار مشکل نشوند، اظهار کرد: در همین راستا با نمایندگان استانداری، اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای و انجمن صنفی شرکت های مسافربری که در این بازدید حضور داشتند صحبت هایی انجام شد تا بگونه ای برنامه ریزی شود تا مسافرانی که با اتوبوس وارد مشهد می شوند خیالشان آسوده باشد که به راحتی می توانند به شهرهای خودشان برگردند.
    وی اضافه کرد : در این بازدید اعلام شد که حدود چهارصد و سی و پنج هزار نفر زائر پیاده طی چند روز گذشته برای زیارت و عزاداری شهادت امام رضا(ع) وارد مشهد شده اند، اما اکنون بدون اینکه بلیت برگشت خود را تهیه کرده باشند می خواهند با مراجعه به پایانه مسافربری، همان ساعت بلیت گرفته و از مشهد خارج شوند که این امکان با توجه به حجم زیاد زائر و نبود آمار دقیق وجود ندارد .
    وی تصریح کرد: این درحالی است که در کنار این تعداد زائر پیاده، زائرانی نیز هستند که با اتوبوس وارد مشهد شده اما برای برگشت خود بلیت تهیه نکرده اند و آنها نیز اکنون قصد خروج از مشهد و بازگشت به شهرهای خود با اتوبوس را دارند.
    تقی زاده خامسی با بیان اینکه طبق آمار چهار میلیون و سیصد هزار نفر زائر طی چند روز گذشته وارد مشهد شده اند افزود: از این تعداد حدود سه میلیون نفر با خودرو شخصی، حدود پانصد هزار نفر با اتوبوس و مابقی از طریق خطوط ریلی و هوایی وارد مشهد شده اند .
    شهردار مشهد ادامه داد : این در حالی است که ورود زائران از طریق هوایی شانزده درصد کاهش اما از طریق خطوط ریلی سیزده درصد و خودرو شخصی، سی درصد افزایش داشته است .
    وی افزود: افزایش سفر با خودرو شخصی نشان دهنده آن است که مردم اعتمادی به سفر با ناوگان حمل و نقل عمومی ندارند وگرنه این موضوع اقتصادی نیست که مردم با وجود چنین وضعیت جوی و ترافیک سنگین در جاده ها با خودرو شخصی سفر کنند، اما با این وجود به دلایل فرهنگی، بی اعتمادی به حمل و نقل عمومی و کمبود ناوگان، با خودرو شخصی سفر می کنند و مخاطرات آن را که بیشتر از هواپیما و اتوبوس است می پذیرند لذا باید برای رفع این مشکلات چاره اندیشی شود.
    وی به خدمات رسانی شهرداری مشهد به زائران پیاده در آخر ماه صفر نیز اشاره کرد و گفت: در این ایام حدود بیست و پنج ایستگاه استقبال از زائر در مشهد برپا شد که با هماهنگی های انجام شده، هفت هزار نفر از شهروندان تحت عنوان خادم افتخاری زائران پیاده و به صورت داوطلبانه به زائران خدمات رسانی و از آنها پذیرایی کردند.
    وی اضافه کرد: طی این چند روز حدود یکصد و سی میلیون تومان دارو در درمانگاه های سیار این ایستگاه ها نیز توزیع و بیش از پانصد هزار زائر پیاده به وسیله اقشار مختلف مردم پذیرایی شده اند.
    تقی زاده خامسی، گفت: حضور چهار میلیون و سیصد هزار نفر زائر در دو روز گذشته در مشهد عدد بسیار جدی است که امیدوارم توانسته باشیم میزبانان خوبی برای این تعداد از زائران امام رضا(ع) بوده و با استفاده بهتر از تجربیاتمان خدمات بهتری را در سالهای آینده به زائران حضرتش ارائه دهیم.
    لازم بذکر است که شهردار مشهد مقدس، در این بازدید با اهداء سوغات مشهد، بسته های نخود وکشمش، زائران حضرت رضا (ع) را بدرقه کرد.
     
    تعداد بازدید: 182
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر