اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد
    تعداد بازدید: 207
    کد: 71399
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۴/۰۳/۱۹
    سرپرست سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری مشهد در برنامه زنده رادیویی "گفتگوی شهر بهشت":

    دستگاه‌های قضایی، نظامی و انتظامی با راهنمایان غیرمجاز زائر برخورد کنند

    در واقع 25 میلیون و ۱۴۶هزار مسافر سالیانه از طریق پایانه‌های مشهد تردد می‌کنند و ۱۲۹۱هزار وسیله نقلیه نیز با تردد در پایانه‌های مشهد، کار جابه‎جایی مسافران را برعهده دارند.
    دستگاه‌های قضایی، نظامی و انتظامی با راهنمایان غیرمجاز زائر برخورد کنند

         سرپرست سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری مشهد گفت: دستگاه‌های قضایی، نظامی و انتظامی با راهنمایان غیرمجاز زائر برخورد کنند.
    به گزارش روابط عمومی سازمان پایانه های مسافربری شهرداری مشهد، سید مهدی علوی‌مقدم با بیان این مطلب در برنامه زنده رادیویی "گفتگوی شهر بهشت" که از محل پایانه مسافربری امام رضا(ع) تهیه و از صدای خراسان رضوی پخش شد، اظهار کرد: با کمک کلانتری مستقر در پایانه مسافربری امام رضا(ع) با زوارکش‌ها و راهنمایان غیرمجاز زائر در داخل پایانه برخورد می‌شود. اما حضور این افراد خارج از پایانه سبب ایجاد مزاحمت و بروز فضایی ناخوشایند می‌شود که ضرورت دارد دستگاه قضایی، نظامی و انتظامی با این افراد برخورد کنند.
    وی با اشاره به فعالیت دوربین‌های نظارتی در داخل پایانه، افزود: از آنجایی که فاصله بین محل تخلیه مسافر و ساختمان اصلی پایانه کمی زیاد است، تردد مشکل بود. اما امسال کریدور ورودی برای زائران در نظر گرفته شد تا این مسافت کم شده و شاهد بروز مشکلات بعدی نباشیم.
    سرپرست سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری مشهد به شناسنامه‌دارشدن وضعیت فعالیت راهنمایان زائر در داخل پایانه اشاره کرد و ادامه داد: ضروری است ترتیبی اتخاذ شود تا راهنمایان خارج از پایانه نیز با تلاش سازمان‌هایی چون میراث فرهنگی، فرمانداری و.... شناسنامه راهنمای زائر دریافت کنند تا ضمن رعایت شان مسافر، از بروز مشکل جلوگیری شود.
    علوی‌مقدم به کنترل صورت وضعیت ناوگان‌های دربستی اشاره کرد و گفت: برای تسهیل در خروج اتوبوس‌ها از پایانه و جلوگیری از ترافیک در ایام خاص و پیک، این اقدام انجام می‌شود.
    وی افزود: در عین حال با افزایش تعداد کارمندان این پایانه در گیت‌های ورودی و افراد نیروی انتظامی موضوع ورود و خروج اتوبوس‌ها در پایانه تسهیل شده است.
    سرپرست سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری مشهد تعداد پایانه‌های مشهد را ۳ مورد عنوان کرد و اظهار داشت: پایانه امام رضا(ع) در ۴۷هکتار، پایانه معراج در شمال غرب مشهد با ۸ونیم هکتار و پایانه راه ابریشم در ابتدای بولوار سرخس از این دست است.
    علوی‌مقدم با اشاره به اینکه فضای کل پایانه‌ها و ایستگاه سوارهای مشهد ۶۰هکتار است، ادامه داد: همچنین ۳ ایستگاه سوار کلات، شاهد و حافظ نیز به ارائه خدمت می‌پردازند.
    وی افزود: مشهد بالاترین حجم تردد زائر و مسافر را به نسبت شهرهای دیگر کشور دارد که این رقم به 7.6 درصد می‌رسد.
    سرپرست سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری مشهد اضافه کرد: در واقع 25 میلیون و ۱۴۶هزار مسافر سالیانه از طریق پایانه‌های مشهد تردد می‌کنند و ۱۲۹۱هزار وسیله نقلیه نیز با تردد در پایانه‌های مشهد، کار جابه‌جایی مسافران را برعهده دارند.
    علوی‌مقدم بر ضرورت معاینه فنی اتوبوس‌ها قبل از حرکت تاکید ویژه کرد وی گفت: ضرورت دارد این چکاپ انجام شود. چراکه حدود ۵۰ مسافر در اتوبوس به حرکت می‌افتند و برای حفظ سلامتی و ایمنی آنها باید تدابیر لازم اندیشیده شود.
    سرپرست سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری مشهد در بخش دیگری از صحبتهای خود به موضوع فضا آرایی و تجهیز مبلمان شهری در پایانه‌ها به مناسبت تابستان اشاره کرد و خاطر نشان ساخت: همچنین در بخش رانندگان اقدام به تجهیز خوابگاه و ارایه امکانات متنوع به آنان کردیم. علوی‌مقدم با اشاره به در دست اقدام بودن طرحی برای یکپارچه کردن دفاتر و شرکت‌های پایانه، گفت: امید است این طرح تا پایان سال اجرایی گردد.
    وی بیان کرد: به دنبال افزایش خدمات غیر حضوری به کمک شرکت‌ها برای فروش بلیت هستیم و بهتر آن است که مسافران بلیت را به صورت رفت و برگشت تهیه کنند.

     

    تعداد بازدید: 207
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر