اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر : اداره روابط عمومی سازمان
    تعداد بازدید: 128
    کد: 63111
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۳/۱۲/۱۷
    همزمان با 15 اسفند و روز درختکاری صورت گرفت :

    کاشت نهال و گرامیداشت روز درخت کاری در سازمان پایانه های مسافربری شهرداری مشهد

    در این برنامه که با حضور مسئولین سازمان ، مدیران شرکتهای مسافربری ، فرمانده کلانتری پایانه و مدیران سایر نهادهای فعال در پایانه صورت گرفت تعداد بیش از300 اصله نهال ثمرده در فضای سبز پایانه های مسافربری مشهد کاشته شد.
    کاشت نهال و گرامیداشت روز درخت کاری در سازمان پایانه های مسافربری شهرداری مشهد

       به گزارش اداره روابط عمومی سازمان پایانه های مسافربری شهرداری مشهد : به مناسبت گرامیداشت هفته منابع طبیعی و درختکاری ودر راستای توسعه فضای سبز موجود در سطح پایانه های مسافربری مشهد پیرو پیشنهاد صورت گرفته از طرف پایگاه بسیج شهدای گمنام سازمان و در حرکتی جدید با حضور مدیران و  مسئولین چندین اصله نهال ثمرده کاشته شد.
       مهندس سید مهدی علوی مقدم سرپرست سازمان طی سخنانی درخت را همانند ریه وشش برای جامعه عنوان نمودند و افزود درختکاری وحفظ محیط زیست وصیانت از جنگل ها باید به فرهنگ عمومی تبدیل شودووظیفه همه ماست که نسبت به غرس نهال در هفته منابع طبیعی توجه لازم را داشته باشیم.
       وی افزود بدون تردید حفظ محیط زیست و توجه به کاشت و نگهداری از درخت در پایانه های مستافربری که محل تردد اتوبوسهای برون شهری می باشد ، نقش بسزایی در حفظ سرسبزی و جلوگیری از فرسایش خاک و آلودگی هوا داشته و در نهایت باعث افزایش سلامتی ما در محیط کار و زندگیمان می شود و حتی یکی از اولویت های سازمان  به عوامل زیست محیطی آن است. که بر همین اساس سعی شده است در فضاهای موجود در پایانه های مسافربری مشهد با استفاده گونه های  ثمره ده که هم در فیلتر آلودگیهای موجود تاثیر دارد و هم از میوه های آن می تواند استفاده نموده و  باعث ایجاد محیطی سالم و شاداب در این مکان باشیم .
       شایان ذکر است این برنامه هر سال به منظور ترویج فرهنگ درختکاری و نهادینه کردن این امر برگزار می شود که در سال جاری  نیز همزمان با هفته درختکاری تعداد بیش از300 اصله نهال ثمرده  در سطح پایانه های مسافربری شهر مشهد کاشته شد. و در اقدامی ماندگار یک نهال به یادبود مرحوم شادروان حاج محمد صرافان پدر شهید صرافان (عضو هئیت مدیره شرکت مسافربری سعادت مشهد ) که به تازگی به دیدار حق شتافته بود کاشته  شد .

     

    تعداد بازدید: 128
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر