اوقات شرعی
 • یکشنبه،03 مرداد 1400
 • ورود
     
   •  
    منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد مقدس
    تعداد بازدید: 41
    کد: 212962
    تاریخ انتشار:
    ۱۴۰۰/۰۲/۰۵
    مدیرعامل سازمان پایانه های مسافربری شهرداری مشهد تاکید کرد؛

    تشدید محدودیت های کرونایی در پایانه های مسافربری مشهد/ کاهش جابجایی مسافر ازطریق پایانه ها

    مدیرعامل سازمان پایانه های مسافربری شهرداری مشهد با اشاره به اینکه محدودیت های کرونایی در پایانه های مسافربری تشدید شده است، گفت: برای پیشگیری از شیوع کرونا جایگاه های سوار و پیاده شدن مسافرین و سرویس های بهداشتی روزانه در چند نوبت ضدعفونی می شوند.
     تشدید محدودیت های کرونایی در پایانه های مسافربری مشهد/ کاهش جابجایی مسافر ازطریق پایانه ها

    به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، جلال قربانی ،در این خصوص افزود: با توجه به وضعیت کنونی شهر مشهد و اقدامات مدیریت شهری برای اعمال محدودیت ها در حوزه حمل و نقل عمومی در راستای جلوگیری از انتشار ویروس کرونا و حفظ جان شهروندان، اقدامات پیشگیرانه و اجرای پروتکل های بهداشتی در پایانه های مسافربری مشهد به عنوان یکی از مراکز حمل و نقل عمومی تشدید شده است .

    وی اضافه کرد: درحال حاضربه دلیل اعمال محدودیت های حمل ونقلی بین شهری و همچنین شرایط ماه مبارک رمضان حجم مسافرت ها از طریق پایانه های مسافربری کاهش محسوسی داشته اما با این حال نظارت و پایش مسافران افزایش پید کرده است.

    مدیرعامل سازمان پایانه های مسافربری شهرداری مشهد تصریح کرد: بر همین اساس نسبت به فاصله‌گذاری اجتماعی، محصور نمودن صندلی‌های استقرارمسافرین، استقرار دستگاه های ضدعفونی کننده دست ها و اطلاع رسانی مستمر به صورت صوتی و از طریق تابلو ها و نمایشگر های موجود در محیط برای مسافرین و زائرین اقدام مقتضی انجام شده است .

    قربانی با بیان اینکه نیروهای حفاظت فیزیکی و انتظامات با کنترل درب های ورودی از ورود افراد بدون ماسک به ساختمان پایانه ها جلوگیری می کنند، اظهارکرد: همچنین پایش مسافرین در هنگام ورود به پایانه انجام و نسبت به رعایت فاصله گذاری اجتماعی توسط مسافرین تذکرات لازم ارائه و از بروز اجتماعات و تجمع افراد جلوگیری می شود .

    وی ادامه داد: هرچند توصیه ما در این شرایط خودداری مردم از سفر است اما با این حال با اجرای فروش بلیت اینترنتی بدون نیاز حضور در پایانه ها گامی موثر را در کاهش جمعیت در پایانه های سافربری برداشته و اجرایی کرده ایم.

    مدیرعامل سازمان پایانه های مسافربری شهرداری مشهد گفت: همچنین حوزه های خدماتی نسبت به ضد عفونی محل استقرار مسافرین و شهروندان در بازه زمانی مشخص اقدام کرده و سالن های انتظار ،گیت های کنترل تردد ، صندلی های محل استقرار مسافرین ، جایگاههای سوار و پیاده شدن مسافرین و سرویسهای بهداشتی روزانه در چند نوبت ضدعفونی می شود .

    قربانی اضافه کرد: در کنار این اقدامات برای حفظ سلامت کارکنان پایانه ها تا کنون در چند نوبت تست PCR برای کلیه کارکنان انجام شده است.

    وی درادامه افزود: ازمسافران عزیز درخواست می شود درصورت مشاهده مشکل و رعایت نشدن پروتکل های بهداشتی در پایانه ها موضوعات خود را از طریق سامانه پیام کوتاه 3000560006 به این سازمان اعلام کنند .

    تعداد بازدید: 41
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر