اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر : روزنامه شهرارا
    تعداد بازدید: 116
    کد: 206100
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۹/۰۷/۱۵
    سازمان پایانه‌های مسافربری آماده اجرای محدودیت‌های کرونایی است

    غربالگری و پایش مسافران به همراه ضدعفونی کردن کامل پایانه های مسافربری پیوسته انجام می‌شود

    آن طور که آمارهای منتشرشده از سوی شهرداری مشهد نشان می دهد، از زمان اوج گیری کرونا تا مردادماه 1399 سفرهایی که از طریق پایانه مسافربری مشهد انجام شده، نسبت به مدت مشابه در سال گذشته بیش از 55 درصد کاهش داشته است که البته ممنوعیت های سفر در ابتدای سال جدید و فاصله گذاری اجباری در ناوگان حمل ونقل برون شهری در این کاهش بی تأثیر نبوده است. اما با نزدیک شدن دهه آخر صفر و روزهای شهادت امام رضا(ع) این احتمال می رود که با همه ممنوعیت ها و محدودیت ها شاهد ورود حجم زیادی از مسافران و زائران به مشهد از طریق پایانه مسافربری باشیم.
    غربالگری و پایش مسافران به همراه ضدعفونی کردن کامل پایانه های مسافربری پیوسته انجام می‌شود
    به گزارش روابط عمومی سازمان پایانه های مسافربری ، مهندس قربانی، مدیرعامل سازمان پایانه های مسافربری شهرداری مشهد در گفت وگو با شهرآرا و با بیان اینکه براساس آمار، از فروردین تا آخر شهریورماه شاهد کاهش ورود مسافران به مشهد از طریق پایانه مسافربری بوده ایم، این گونه اعلام کرد که در 6 ماه ابتدایی سال 1399 و براساس آمارها حدود 4 میلیون و 468 هزار نفر مسافر از طریق پایانه مسافربری وارد شهر مشهد شده اند، این درحالی است که سال گذشته و در همین بازه زمانی آمار ورودی به مشهد بیش از 9 میلیون نفر بوده است. درواقع امسال شاهد کاهش 55 درصدی جابه جایی مسافر از طریق پایانه مسافربری بودیم.
    احتمال کاهش چشمگیر ورود مسافر به مشهد
    وی در ادامه به این نکته اشاره کرد که در ماه گذشته، یعنی شهریورماه، هم 747 هزار نفر از طریق پایانه های مسافربری به مشهد وارد شده اند که باز هم در مقایسه با شهریور سال 1398، ورود به مشهد چیزی نزدیک به 52 درصد کاهش داشته است.
    مدیرعامل سازمان پایانه های مسافربری شهرداری مشهد با استناد به همین آمارها احتمال کاهشی بودن ورود زائرانِ دهه آخر صفر به مشهد را رد نکرد. او گفت که با توجه به کاهش آمار سفرها در ماه های اخیر، شروع موج سوم کرونا و ممنوعیت ها و الزام رعایت دستورالعمل های بهداشتی، پیش بینی ما این است که حجم مسافر ورودی به مشهد در مقایسه با سال گذشته به طرز چشمگیری کاهش داشته باشد.
    قربانی ابلاغ تازه ترین دستورالعمل ها از سوی فرمانداری مشهد و همچنین ستاد ملی کرونا مبنی بر ممنوعیت هرگونه راهپیمایی و برپایی موکب در شهر مشهد را دلیلی بر کاهش آمار سفرها به مشهد در دهه پایانی صفر دانست و گفت که در سال های گذشته و در ستاد اربعین و دهه آخر صفر برای زائران پیاده و بقیه مسافران محل هایی برای استراحت پیش بینی می شد اما امسال و با توجه به ممنوعیت های وضع شده از سوی ستاد ملی مقابله با کرونایِ کشور و استان، این پیش بینی ها انجام نشده است و اگر وضعیت به همین شکل باشد، قطعا هیئات مذهبی و به تبع آن دیگرزائران طبق روال سال های گذشته به مشهد نخواهند آمد و شاهد کاهش ورود به مشهد خواهیم بود، مگر آنکه اتفاق دیگری بیفتد.
    او به این نکته هم اشاره کرد که ستاد استانی مقابله با کرونا هنوز جلسه ای درباره جزئیات دهه آخر صفر تشکیل نداده است.
    قربانی ادامه داد: ما در سازمان پایانه های مسافربری تابع ضوابط و قوانینی هستیم که به ما اعلام می شود. تا امروز هنوز جلسه ای برای تعیین تکلیف این مسئله تشکیل نشده و طبیعی است که هنوز محدودیت و ضابطه جدیدی به ما اعلانم نکرده اند. با وجود غربالگری و پایش ادامه دار مسافران از ابتدای شیوع کرونا تا امروز، ضدعفونی مکرر و رعایت محدودیت های سخت گیرانه در سالن های پایانه های مسافربری و جلوگیری از تجمع در این فضاهای سَرپوشیده، درصورت تصویب محدودیت ها و ممنوعیت های جدید در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا، ما ملزم به اجرای آن ها خواهیم بود و شک نکنید که قوانین موبه مو رعایت خواهد شد.
     محمد کاملان - 

    

    تعداد بازدید: 116
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر