اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد
    تعداد بازدید: 166
    کد: 198166
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۹/۰۳/۰۷
    رییس گروه پدافند غیرعامل و پیشگیری از بحران شهرداری مشهد خبر داد؛

    غربالگری 20 هزار نفر از شهروندان در ورودی پایانه های مسافربری توسط اعضای دوام ثامن

    رییس گروه پدافند غیرعامل و پیشگیری از بحران شهرداری مشهد از غربالگری 20 هزار نفر از شهروندان در ورودی پایانه های مسافربری توسط اعضای دوام ثامن خبر داد.
    غربالگری 20 هزار نفر از شهروندان در ورودی پایانه های مسافربری توسط اعضای دوام ثامن
    به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، وحید اکلملی در حاشیه بازدید از پایانه های مسافربری مشهد، در خصوص غربالگری مسافران و شهروندان در پایانه مسافربری، اظهار کرد: با توجه به حساسیت هایی که در دوران شیوع ویروس کرونا ایجاد شده، یکسری اقدامات در بخش ورودی شهر و پایانه های مسافربری انجام داده ایم که خوشبختانه با همکاری خوب سازمان پایانه های مسافربری شهرداری مشهد مواجه شده است.
    وی افزود: همچنین با توجه به بررسی های صورت گرفته، ظرفیت داوطلبان گروه دوام ثامن و هم فکری و همکاری مدیرعامل سازمان پایانه های مسافربری، به این نتیجه دست پیدا کردیم که غربالگری در دوران پساکرونا را ادامه دهیم.
    رییس گروه پدافند غیرعامل و پیشگیری از بحران شهرداری مشهد با اشاره به تاثیرات مثبت غربالگری بیان کرد: از روزی که این طرح اجرایی شده است، حدود 300 نفر ساعت از نیروهای دوام ثامن در بحث غربالگری ورودی پایانه ها با ما همکاری داشتند که تقریبا تاکنون 20 هزار نفر از شهروندان مورد غربالگری قرار گرفته اند.
    اکلملی خاطرنشان کرد: امید داریم که این طرح همچنان ادامه پیدا کند و در شرایط خاص و بحران های دیگر نیز بتوانیم این تعاملات را همچون گذشته پیگیری کنیم و خدمات رسانی خوبی به شهروندان و زائرین ارائه کنیم.
    وی اضافه کرد: در جلسه امروز، راه های همکاری میان مدیریت بحران، پدافند غیرعامل و پایانه مسافری مورد بررسی قرار گرفت و برنامه ریزی هایی نیز برای برگزاری مانورهای مشترک انجام شد.
    رییس گروه پدافند غیرعامل و پیشگیری از بحران شهرداری مشهد تصریح کرد: همچنین در خصوص بحران های طبیعی و سوانحی که ممکن است در پایانه های مسافربری رخ بده، برنامه ریزی هایی صورت گرفته است.
    اکلملی گفت: علاوه بر آن در جلسه امروز بحث هایی پیرامون اسکان اضطراری و محل فرود بالگرد و نحوه توزیع اقلام ضروی در زمان بحران مطرح شد تا از پایگاه ها و ایستگاه هایی که تحت اختیار سازمان مسافربری است، استفاده های لازم انجام شود.
    وی در خصوص برخورد مسافران طی انجام غربالگری توسط اعضا دوام ثامن، ادامه داد: نکته مهم در این زمینه این است که شهروندان به محض مشاهده نیروهای غربالگر و کنترل کننده، سریعا ماسک می زدند که این امر موجب ایجاد حساسیت در بین شهروندان شده است. همچنین این اقدام می تواند در دوران پساکرونا بسیار خوب و تاثیرگذار باشد.
    تعداد بازدید: 166
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر