اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر : اداره روابط عمومی سازمان
    تعداد بازدید: 266
    کد: 44459
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۳/۰۵/۱۵
    همزمان با هفته ملّی کار آفرینی و آموزشهای فنی و حرفه ای انجام شد :

    افتتاح آموزشگاه فنی‌و‌حرفه‌ای جلوگیری از حوادث جاده‌ای در پایانه مسافربری معراج مشهد

    اولین آموزشگاه فنی‌وحرفه‌ای آزادکشور درحوزه حمل‌ونقل با‌عنوان(( سفیران سلامت وایمنی راه‌ها))درپایانه مسافربری معراج شهرداری مشهد آغازبه‌کار کرد.
    افتتاح آموزشگاه فنی‌و‌حرفه‌ای جلوگیری از حوادث جاده‌ای در پایانه مسافربری معراج مشهد

    افتتاح آموزشگاه فنی‌و‌حرفه‌ای جلوگیری از حوادث جاده‌ای در پایانه مسافربری معراج شهرداری
    اولین آموزشگاه فنی‌وحرفه‌ای آزادکشور درحوزه حمل‌ونقل با‌عنوان) سفیران سلامت وایمنی راه‌ها))درپایانه مسافربری معراج شهرداری مشهد آغازبه‌کار کرد.
    به‌گزارش اداره روابط عمومی سازمان پایانه های مسافربری شهرداری مشهد ، مهندس شریعتی  مدیرعامل سازمان  در این مراسم بیان کرد: فرهنگ‌سازی یکی از وظایف مهم شهرداری است که پایانه‌های مسافربری به‌عنوان یکی از سازمان‌های زیرمجموعه شهرداری مشهد، در این مسیر گام نهاده و به ترویج فرهنگ صحیح استفاده از حمل‌ونقل جاده‌ای و رانندگی در جاده‌ها پرداخته است.
    محسن شریعتی افزود: پایانه مسافربری امام‌رضا‌(ع) از چند ماه گذشته به ارائه آموزش‌های لازم و کاربردی به رانندگان اتوبوس‌های بین‌شهری اقدام کرده و دوره‌های آموزشی با سرفصل‌های خاص را برای این افراد برنامه‌ریزی و برگزار کرده است.
    وی افزود: به‌دنبال ارائه آموزش‌های کاربردی از سال گذشته، به موضوع ارائه تخصصی آموزش‌ها و جلوگیری از تصادفات جاده‌ای در‌قالب آموزشگاه فنی‌و‌حرفه‌ای توجه شده است و امروز خوشحال هستیم که توانسته‌ایم با همکاری خوب سازمان فنی‌و‌حرفه‌ای این آموزشگاه را در پایانه معراج افتتاح کنیم.
    مدیرعامل پایانه‌های مسافربری شهرداری مشهد تاکید کرد: تنها راه کاهش آمار تلفات جاده‌ای، ارائه آموزش‌های صحیح و کارآمد به رانندگان اتوبوس و خودرو‌های شخصی است.
    مدیرکل سازمان فنی‌و‌حرفه‌ای خراسان‌رضوی نیز در این مراسم گفت: بسیاری از مشکلات امروز جامعه به‌دلیل ناآگاهی است و می‌توان با ارائه آموزش‌های لازم در بخش‌های مختلف این جهل را از بین برد و مشکلات را تا حد پذیرفتنی کاهش داد.
    خواب‌نما افزود: بیش‌از 12‌هزار آموزشگاه فنی‌و‌حرفه‌ای در کشور مشغول به فعالیت هستند که یک‌هزار‌و500‌آموزشگاه آن در خراسان‌رضوی فعالیت می‌کنند و آموزشگاه‌ ذکرشده اولین ارائه‌دهنده آموزش‌های لازم در حوزه حمل‌و‌نقل جاده‌ای در کشور است.
    رضاپور، مدیر این آموزشگاه نیز گفت: طبق آمار منتشر‌شده، فقط در سال گذشته 18‌هزار نفر بر‌اثر حوادث جاده‌ای جان خود را از دست داده‌اند که آمار درخور توجهی است.
    وی افزود: مقدمات احداث این آموزشگاه از سال گذشته آغاز شده است و امسال در دو بخش خواهران و برادران پذیرش خواهد داشت.

    تعداد بازدید: 266
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    1 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر