اوقات شرعی
 • چهارشنبه،22 مرداد 1399
 • ورود
     
   •  
    منبع خبر : اداره روابط عمومی سازمان پایانه های مسافربری مشهد
    تعداد بازدید: 192
    کد: 177044
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۸/۰۳/۳۰
    مدیرعامل سازمان پایانه های مسافربری شهرداری مشهد اعلام کرد ؛

    آمادگی پایانه های مشهد برای خدمات رسانی به زائران و مسافران در تابستان/ پیش بینی ورود روزانه حدود 85 هزار مسافر از طریق پایانه ها در ایام تابستان

    با توجه به حجم بالای سفر از طریق اتوبوس های برون شهری سازمان پایانه های مسافربری شهرداری مشهد از طریق 3پایانه امام رضا(ع)، راه ابریشم و معراج و چهار ایستگاه سوارحافظ، میثاق،کلات و آزادی و با استفاده از اتوبوس، مینی بوس و سواری اقدام به خدمات رسانی به زائران و مجاوران می کند.
    آمادگی پایانه های مشهد برای خدمات رسانی به زائران و مسافران در تابستان/ پیش بینی ورود روزانه حدود 85 هزار مسافر از طریق پایانه ها در ایام تابستان
    مدیرعامل سازمان پایانه های مسافربری شهرداری مشهد ، از آمادگی پایانه های مسافربری شهرداری مشهد برای خدمات رسانی به زائران و مسافران درفصل تابستان خبرداد.
    به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، شریعتی در این خصوص گفت: با توجه به حجم بالای سفر از طریق اتوبوس های برون شهری سازمان پایانه های مسافربری شهرداری مشهد از طریق 3پایانه امام رضا(ع)، راه ابریشم و معراج و چهار ایستگاه سوارحافظ، میثاق،کلات و آزادی و با استفاده از اتوبوس، مینی بوس و سواری اقدام به خدمات رسانی به زائران و مجاوران می کند.
    وی افزود: یکی از ایام طولانی پیک مسافردرمشهد فصل تابستان است که به دلیل حضور گسترده زائران و مسافران سازمان پایانه ها شهرداری مشهد برنامه های ویژه ای را برای خدمات رسانی به آنها تدارک دیده است.
    وی با اشاره به این که پیش بینی می کنیم امسال و در ایام تابستان شاهد جابجایی روزانه 85 هزار مسافر و زائر و درمجموع  درفصل تابستان بیش از 7 میلیون 500هزار نفر از طریق پایانه های مسافربری باشیم اظهارکرد: جابجایی این تعداد مسافر از طریق پایانه ها  نشان دهنده پتانسیل بالای پایانه های مسافربری شهر مشهد است که می توانیم از این طریق شهر مشهد را به زائران و مسافران معرفی کنیم.
    شریعتی به اقدامات ویژه تابستان سازمان پایانه های مسافربری شهرداری مشهد اشاره و اضافه کرد: اولین اقدام تشکیل ستادمناسبت ها در سازمان پایانه ها با استفاده از 100 نیروی سازمانی وبیش از 300 نفر نیروی پیمانکاری در حوزه های خدمات عمومی ،نظافت، فضای سبز ،خدمات فنی تاسیساتی و امنیتی و انتظامی بود که هم اکنون در حال ارائه خدمت هستند.
    مدیرعامل سازمان پایانه های مسافربری شهرداری مشهد تصریح کرد: یکی دیگر از اقدامات انجام شده  برگزاری جلسه آسیب شناسی در خصوص وضعیت امنیتی و انتظامی در پایانه ها برای بررسی مشکلاتی بود که سالهای قبل در این حوزه ها شاهد آن بوده ایم.
    وی ادامه داد:  درحوزه امنیتی و انتظامی با توجه به دستوری که از سوی معاون دادستان در خصوص برخورد با اتوبوس هایی که در خارج از پایانه های مسافربری اقدام به مسافرگیری می کنند طرحی را از ماه گذشته آغاز کرده ایم که طی آن از توقف اتوبوس های برون شهری در محورهای پر ترافیک از جمله میدان انقلاب و ایستگاه سوار حافظ با همکاری پلیس راهور و نیروی انتظامی جلوگیری می شود .
    وی افزود: پیگیری و تامین سوخت روزانه بیش از 3400 اتوبوس ، هماهنگی با سازمان اتوبوسرانی و تاکسیرانی شهرداری مشهد برای ارائه خدمات درون شهری به زائران و مسافران ، زیباسازی فضای پایانه ها با استقرار4 آبنمای سیار در پایانه های مسافربری امام رضا (ع) و اطلاع رسانی در خصوص خدمات ارائه شده در پایانه ها از دیگر اقدامات انجام شده در راستای آمادگی در ارائه خدمات مناسب به زائران و مسافران در فصل تابستان است.
    شریعتی اضافه کرد: با توجه به این که رانندگان اتوبوس ها ارتباط مستقیمی با امنیت وآسایش مسافران دارند خوابگاه رانندگان در پایانه مسافربری  برای استراحت آنها آماده سازی شده است.
    وی گفت: در کناراین خدمات پارکینگ اتوبوس با 1500 جای پارک و پارکینگ بین المللی برای اتوبوس هایی که از سایر کشورها به مشهد می آیند در راستای جلوگیری از حضور آنها در بافت مرکزی شهر و پیرامون حرم مطهر از دیگر اقدامات در راستای آمادگی برای خدمات رسانی به زائران ممسافران در فصل تابستان است. .
     
    تعداد بازدید: 192
    نام: