5°C 
اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر : اداره روابط عمومی سازمان پایانه های مسافربری مشهد
    تعداد بازدید: 76
    کد: 164558
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۹/۲۶
    مدیرعامل سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری مشهد در گزارش روز حمل‌ونقل:

    مشتاق خدمت به زائران امام مهربانی‌ها هستیم

    مدیرعامل سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری مشهد گفت: ما مشتاق و عاشق خدمت در حوزه حمل‌ونقل به زائران و مجاوران حرم مطهر رضوی هستیم.
    مشتاق خدمت به زائران امام مهربانی‌ها هستیم
    به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری مشهد، محسن شریعتی با اشاره به تاریخچه نام‌گذاری روز حمل‌ونقل اظهار کرد: ۲۶ آذر، روز ملی حمل‌ونقل ایران است. تعیین این روز به این مناسبت در سال ۱۳۷۶ به پیشنهاد وزارت راه و ترابری و برای آگاه‌سازی جامعه با نقش و جایگاه بخش حمل‌ونقل در اقتصاد ایران، از سوی شورای فرهنگ عمومی کشور صورت گرفت.
    وی افزود: در تاریخ تحولات صنعت حمل‌ونقل در کشور، روزهای سرنوشت سازی بوده‌اند که نقشی تعیین‌کننده در انسجام شبکه حمل‌ونقل داشته‌اند و 26 آذرماه سال 1361، از شمار چنین روزهایی است.
    شریعتی بیان کرد: در این روز و در بحبوحه جنگ تحمیلی، حدود یک‌صد کشتی حامل کالا در بنادر جنوبی کشور، در انتظار تخلیه بار بود و بروز بحران ناشی از اتمام ذخیره کالاهای اساسی در کشور، تهدید کشتی‌های منتظر از سوی عراق و نیز شمول بیمه‌های جنگی، نگرانی‌هایی را برای مسئولان فراهم آورده بود. در همین روزها، بنیان گذار کبیر انقلاب اسلامی ایران ، حضرت امام خمینی (ره) در پیامی تاریخی، کامیون داران کشور را به مشارکت در تخلیه هر چه سریع‌تر کشتی‌ها فراخواندند.
     
    وی در بخشی دیگر از این مصاحبه در ارتباط با چرایی فعالیت شهرداری‌ها در حوزه حمل‌ونقل برون‌شهری گفت: بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی و تفویض اختیار شهرداری به پایانه‌های مسافربری وظایفی چون مالکیت و مدیریت مجموعه پایانه‌های مسافربری، مراقبت از آلودگی‌های محیطی، نظافت عمومی کل مجموعه، ایجاد سرویس‌های بهداشتی، اطلاع‌رسانی و نظرسنجی در جهت تحول و ارتقاء ارائه خدمات و رفع نواقص احتمالی، مراقبت در تأمین امنیت زائرین و مسافرین و جلوگیری از هرگونه زمینه‌ای که باعث ناامنی در فضای پایانه‌ها بر عهده پایانه‌های مسافربری نهاده شده است.
     
    شریعتی با بیان اینکه پایانه مسافربری امام رضا (ع) هوشمندترین و مدرن‌ترین پایانه مسافربری کشور است، اظهار کرد: رکورد جابجایی مسافر در طی یک روز  در کشور نیز مربوط به پایانه‌های مسافربری مشهد با 220 هزار نفر در روز شهادت حضرت علی ابن موسی‌الرضا (ع) است.
    مدیرعامل سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری مشهد با شاره به خدمات گسترده در سطح پایانه‌های مسافربری ویژه رانندگان تصریح کرد: اختصاص سایت ویژه رانندگان که از فعالیت‌های حوزه مسافر کاملاً تفکیک‌شده است شامل پارکینگ‌ها، باس واش، حمام، خوابگاه، مجتمع‌های تعمیرگاهی، رستوران، نمازخانه، جایگاه سوخت، فضای سبز اختصاصی، خشک‌شویی، سرویس‌های بهداشتی و ...
     
     شریعتی با اشاره به اقدامات ویژه برای شرکت‌های مسافربری و نیروهای شرکت‌ها نیز گفت: ایجاد زیرساخت‌های لازم مانند دفاتر مدیریتی و دفاتر فروش بلیت در فضاهای کاملاً مجزا، ا – ایجاد شبکه ارتباطی تلفنی و اینترنتی، استقرار شبکه کابلی به وسعت 130 کیلومتر و 20 کیلومتر فیبر نوری، ف ایجاد سالن مطالعه، استقرار دستگاه‌های صوتی و تصویری، اجرای برنامه‌های مناسبتی فرهنگی، هنری، اجرای برنامه‌های آموزشی و فرهنگ شهروندی و میزبانی و ... بخشی از این خدمات است.
    وی در مورد حمل‌ونقل درون‌شهری مرتبط به پایانه‌های مشهد نیز بیان کرد: 75 دستگاه اتوبوس معمولی و 100 دستگاه خط یک بی آر تی، تاکسی 250 دستگاه و حمل بار 20 عدد وانت و در آینده نزدیک مترو خط 3 برای این مهم در نظر گرفته‌شده است.
    تعداد بازدید: 76
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر