5°C 
اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد
    تعداد بازدید: 44
    کد: 162311
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۸/۲۲
    معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد در چهل و یکمین جلسه علنی شورای پنجم خبر داد:

    ورود و خروج یک میلیون و 200 هزار زائر به پایانه مسافربری در دهه آخر ماه صفر

    در این ایام در مرکز کنترل ترافیک وضعیت ترافیکی سطح شهر با حضور شبانه روزی نمایندگان دستگاه ها نظارت شده و مشکلات احتمالی توسط دستگاه های مربوطه رفع می شد.
    ورود و خروج یک میلیون و 200 هزار زائر به پایانه مسافربری در دهه آخر ماه صفر
    معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد از ورود و خروج یک میلیون و 200 هزار مسافر به پایانه مسافربری در دهه آخر صفر خبر داد.
    به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، وحید برکچی که به علت اجرایی شدن قانون منع بکارگیری بازنشستگان، روزهای پایانی مدیریت خود در شهرداری مشهد به عنوان معاون حمل و نقل و ترافیک را سپری می‌کند در آغاز چهل و یکمین جلسه علنی شورای شهر در دوره پنجم در مورد اقدامات صورت گرفته در دهه آخر صفر اظهار داشت: در حوزه سازمان اتوبوسرانی، این سازمان در جهت ماموریتی که نظام جمهوری اسلامی به آن داده بود توانست خدمات زیادی را به زائرین اربعین با اعزام 103 دستگاه اتوبوس و 243 نفر از رانندگان از پرسنل در مسیر مهران تا نجف به مردم ایران ارائه نماید.
    وی افزود: در این مسیر حدود 110 کیلیومتری، بیش از دو هزار سرویس رفت و برگشت انجام شد. بعد از پایان این ماموریت نیز ناوگان اعزامی به عراق به شهر مشهد بازگشته و خدمت‌رسانی به زائرین دهه آخر صفر را انجام دادند. در طول ایام شبانه روز خدمت رسانی در خطوط منتهی به حرم مطهر را از 200 به 350 دستگاه افزایش دادیم.
    برکچی اظهار داشت: توسط سازمان اتوبوسرانی ارایه خدمت به زائرین پیاده نیز در این مدت در مبادی ورودی شهر انجام شد.
    وی خاطر نشان کرد: همچنین در هنگام خروج زائرین از مشهد در پایان ماه صفر، خدمات زیادی به آنان ارائه گردید.
    معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد با بیان اینکه رکورد جابجایی مسافر را در حوزه قطار شهری در این ایام شکستیم، اذعان داشت: توانستیم با جابجایی 210 هزار نفر در شب رحلت پیامبر اکرم (ص) این مهم را محقق سازیم و در کل نیز ۵۷۴ هزار نفر در این سه روز دهه پایانی ماه صفر توسط خطوط 1 و 2 قطار شهری مشهد جا به جا شدند.
    برکچی سپس به ارائه گزارش در حوزه تاکسیرانی مشهد پرداخت و افزود: در این مدت با افزایش تعداد تاکسی‌ها در محدوده حرم مطهر به یک هزار دستگاه و همچنین اختصاص 100 دستگاه ون و 70 دستگاه تاکسی صلواتی از سوی مردم، و ثبت تنها 30 شکایت، خدمات خوبی در این حوزه به زائران و مجاوران ارائه شد.
    وی گفت: در حوزه شرکت الیت نیز در این ایام تعداد 52 پارکینگ پیش بینی شده بود که از این تعداد22 مورد با 3 هزار جای پارک در هسته مرکزی شهر بود و 10 هزار جای پارک در سایر نقاط شهر توسط الیت پیش بینی شد.
    معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد در حوزه سازمان حمل و نقل و ترافیک نیز بیان کرد: در این ایام در مرکز کنترل ترافیک وضعیت ترافیکی سطح شهر با حضور شبانه روزی نمایندگان دستگاه ها نظارت شده و مشکلات احتمالی توسط دستگاه های مربوطه رفع می شد.
    برکچی خاطرنشان کرد: حدود یک میلیون و 520 هزار خودرو در این ایام به مشهد وارد شده و بیش از 4 میلیون مسافر نیز به شهر وارد شدند.
    وی با بیان اینکه در دهه آخر صفر ۶ هزار خودرو در پایانه‌های ما ورود و خروج داشتند، اظهار داشت: در پایانه امام رضا(ع) در روز آخر با تردد سنگین اتوبوس‌ها مواجه بودیم لذا محدودیت‌های ترافیکی در خیابان امام خمینی(ره) برقرار بود.
    برکچی گفت: تقریبا حدود یک میلیون و 200 هزار نفر از زائرین در پایانه مسافربری ورود و خروج داشتند که نسبت به سال قبل 4 درصد رشد داشت.
    وی در پایان با تشکر از همکاری همه همکارانش در مجموعه معاونت حمل و نقل و ترافیک، به علت اجرای قانون منع بکارگیری بازنشتگان از آنان خداحافظی کرد.
    در پایان سخنان برکچی، محمدرضا حیدری، رییس شورای شهر نیز گفت: قانون منع بکارگیری بازنشستگان ما را از خدمت دهی برکچی، معاون حمل و نقل و ترفیک شهرداری محروم می‌کند لذا این هفته به گزارش دهی وی از عملکرد معاونت حمل و نقل اختصاص یافت.
    تعداد بازدید: 44
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر