اوقات شرعی
 • سه شنبه،01 مرداد 1398
 • ورود
     
   •  
    منبع خبر : اداره روابط عمومی سازمان پایانه های مسافربری مشهد
    تعداد بازدید: 100
    کد: 159878
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۷/۱۴
    مدیر عامل پایانه‌های مسافربری شهرداری مشهد در حاشیه نهمین نمایشگاه حمل و نقل و ترافیک؛

    پایانه اما رضا(ع) مشهد، هوشمندترین پایانه مسافربری کشور است / ورود و خروج 21 میلیون مسافر در سال به پایانه‌های مسافربری مشهد

    وظایف پایانه‌ها به دو بخش تقسیم می‌شود. ما به عنوان شهرداری و سازمان پایانه‌های مسافربری، احداث پایانه و نگهداری از تاسیسات آن و ایجاد زیرساخت‌هایی چون فضای سبز، رفت و روب و ... را بر عهده داریم اما وظیفه قیمت‌گذاری بلیت، فروش بلیت و کنترل بر نحوه خدمت‌رسانی اتوبوس‌ها و شرکت‌های مسافربری بر عهده اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی می‌باشد و ما عملا در این موضوع دخل و تصرفی نداریم.
    مدیر عامل پایانه‌های مسافربری شهرداری مشهد گفت: پایانه اما رضا(ع) مشهد، هوشمندترین پایانه مسافربری کشور است.
    پایانه اما رضا(ع) مشهد، هوشمندترین پایانه مسافربری کشور است / ورود و خروج 21 میلیون مسافر در سال به پایانه‌های مسافربری مشهد
    مدیر عامل پایانه‌های مسافربری شهرداری مشهد گفت: پایانه اما رضا(ع) مشهد، هوشمندترین پایانه مسافربری کشور است.
    به گزارش ستاد خبری نهمین نمایشگاه حمل و نقل و ترافیک مشهد، شریعتی در بازدید از نهمین نمایشگاه حمل و نقل و ترافیک اظهار داشت: پایانه امام رضا(ع)، طی پند سال متولی به عنوان هوشمندترین پایانه مسافربری کشور شناخته می‌شود زیرا دیدگاه مدیریتی ما از ابتدای ساخت این پایانه بر این بوده است تا برای رفاه مسافران، اداره این چایانه به صورت هوشمند صورت گیرد.
    وی افزود: سامانه مدیریت هوشمند ساختمان معروف به bms یکی از سامانه‌هایی است که برای مدیریت هوشمند کل تاسیسات پایانه و سیستم‌های امنیتی، بکارگیری شده است.
    شریعتی دیگر سامانه هوشمند این پایانه را، سیستم هوشمند مکانی معرفی کرد که کلیه اطلاعات پایانه را در اختیار مدیران مربوطه قرار می‌دهد.
    وی با بیان این مطلب که با اجرای 120 کیلومتر فیبر نوری در پایانه امام رضا(ع)، امکان استفاده از انواع سامانه‌های هوشمند را فراهم شده است، اذعان داشت: سیستم نظارت تصویری پایانه‌های شهرداری مشهد نیز در 6 نقطه شهر، مجهز به 170 دوربین نظارت تصویری می‌باشد.
    وی این نکته را یادآور شد که وظایف پایانه‌ها به دو بخش تقسیم می‌شود. ما به عنوان شهرداری و سازمان پایانه‌های مسافربری، احداث پایانه و نگهداری از تاسیسات آن و ایجاد زیرساخت‌هایی چون فضای سبز، رفت و روب و ... را بر عهده داریم اما وظیفه قیمت‌گذاری بلیت، فروش بلیت و کنترل بر نحوه خدمت‌رسانی اتوبوس‌ها و شرکت‌های مسافربری بر عهده اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی می‌باشد و ما عملا در این موضوع دخل و تصرفی نداریم.
    مدیر عامل سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری مشهد ادامه داد: حدود 60 درصد حمل و نقل عمومی توسط حمل و نقل جاده‌ای و اتوبوس صورت می‌گیرد که افزایش قیمت بلیت هواپیما، بر این رقم افزوده است.
    شریعتی اذعان داشت: در کل سال حدود 24 میلیون مسافر به پایانه‌های مشهد وارد یا خارج می‌شوند که بیشترین تعداد ورود و خروج مسافر در یک روز در پایانه امام رضا(ع) به 220 هزار نفر در ایام پیک می‌رسد.
    وی در پایان به مردم توصیه کرد با زیرساخت‌هایی که فراهم شده است نسبت به خرید بلیت اینترنتی اقدام نمایند تا سفری آسوده‌تر داشته باشند.
     
     

     

    تعداد بازدید: 100
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر