5°C 
اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر : اداره روابط عمومی سازمان پایانه های مسافربری مشهد
    تعداد بازدید: 84
    کد: 153828
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۴/۰۴
    مدیرعامل سازمان پایانه های مسافربری شهرداری مشهد خبر داد :

    خدمت به بهترین زائران مشهد در تابستان 97

    شهری با حدود 3/5 میلیون جمعیت و و‌جود بارگاه مطهر رضوی و همچنین تفریحگاه‌ها و ییلاق‌های متعدد، همه‌ساله شاهد حضور میلیونی زائران و مسافران است و بخش عمده‌ای از این سفرها در سه ماهه تابستان صورت می‌گیرد، به‌خصوص امسال که اعیادی همچون غدیر، قربان، دهه کرامت و همچنین تاسوعا و عاشورا در این فصل قرارگرفته است، قطعا شاهد حضور بیشتر زائران خواهیم بود.
    خدمت به بهترین زائران مشهد در تابستان 97
    به گزارش روابط عمومی سازمان پایانه های مسافربری مشهد دکتر شریعتی مدیرعامل سازمان درمصاحبه با روزنامه شهرا آرا اقدامات سازمان درتابستان سال 1397را برای زائران ومسافران بارگاه منور رضوی تشریح نمود .
    مدیرعامل پایانه مسافربری در اینخصوص گفت :  شهری با حدود 3/5 میلیون جمعیت و و‌جود بارگاه مطهر رضوی و همچنین تفریحگاه‌ها و ییلاق‌های متعدد، همه‌ساله شاهد حضور میلیونی زائران و مسافران است و بخش عمده‌ای از این سفرها در سه ماهه تابستان صورت می‌گیرد، به‌خصوص امسال که اعیادی همچون غدیر، قربان، دهه کرامت و همچنین تاسوعا و عاشورا در این فصل قرارگرفته است، قطعا شاهد حضور بیشتر زائران خواهیم بود. امروز اتوبوس و حمل‌و‌نقل جاده‌ای بیش از ۵٠ درصد از سفرهایی را که به وسیله حمل‌و‌نقل عمومی به مقصد شهر مشهد انجام می‌شود در بر می‌گیرد که این مهم نقش پایانه‌های مشهد مقدس به ویژه امام رضا (ع) را خاص و ویژه می‌کند و این پایانه عملا امروز به مهم‌ترین پایانه کشور تبدیل شده است و سالانه شاهد تردد میلیون‌ها زائر و مسافر در این پایانه هستیم. با توجه به فصل تابستان سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری مشهد بر اساس وظیفه ذاتی خود اقدام به برنامه‌ریزی پیرامون این فصل کرده است و در این راستا ستاد ایام و مناسبت‌های سازمان، ویژه سفرهای تابستانی تشکیل شده است و نیروهای سازمان در کلیه حوزه‌ها برای ارائه خدمات در طول شبانه‌روز آماده‌باش هستند.
    از طرفی بازنگری در وضعیت سالن‌های استقرار مسافرین و زیباسازی درون سالن‌های پایانه‌های مسافربری مورد توجه است، همچنین هماهنگی جهت افزایش ناوگان حمل‌ونقل درون‌شهری اتوبوس، مینی‌بوس و ون و استقرار وانت‌بارها جهت حمل بار کاروان‌ها انجام شده است و یک جایگاه به کاروان‌های دربستی و گروهی (جایگاه ده) جهت سرویس‌دهی به کاروان‌های دربستی اختصاص داده‌ شده است.
    اسکان ارزان یکی از دغدغه‌های همیشگی بوده است؛ بر همین اساس امسال نیز اسکان ارزان‌قیمت در پایانه مسافربری امام رضا (ع) با گنجایش ۴۵٠ نفر مسافر در طول طرح برنامه‌ریزی شده و همچنین محلی برای اسکان رانندگان در نظر گرفته شده است.همکاران ما برای ارائه برنامه‌های تفریحی و سرگرمی زائرین در اوقات فراغت نیز فعالیت شهربازی طبقه منفی یک پایانه مسافربری امام رضا (ع) را با وسعت ١۵ هزار مترمربع به عنوان بزرگ‌ترین شهربازی سرپوشیده کشور در نظر گرفته‌اند تا محیطی شاد و مفرح را به ارمغان آورند.
    برای تابستان امسال برنامه‌های متنوعی در پایانه‌های مسافربری مشهد مقدس در نظر گرفته شده است که قطعا نمی‌توان آن را در یک یادداشت گنجاند ولی می‌توان به تجهیز و آماده نمودن سایت رفاهی و ورزشی رانندگان با وجود امکانات مانند خوابگاه، سالن ورزشی، حمام، باس واش، جایگاه سوخت، مجتمع تعمیرگاهی رستوران و پارکینگ‌ها اشاره کرد. درخواست ما از زائران و مسافران بارگاه نورانی امام رضا (ع) این است که بلیت برگشت خود را نیز تهیه کنند و تا جایی که ممکن است این مهم به صورت غیر حضوری انجام شود تا با کمترین هزینه و زمان به مقصود خود دست یابند و از شلوغی بی‌دلیل در پایانه جلوگیری شود.
    در واقع باید گفت امروز پایانه‌های مسافربری مشهد آماده حضور میلیونی زائران و مسافران است و همکاران ما برخود می‌بالند که خادم بهترین مسافران و زائران هستند و امیدواریم سفر مردم نیز با هیچ مشکلی مواجه نشود.
    تعداد بازدید: 84
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر