5°C 
اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد
    تعداد بازدید: 113
    کد: 146731
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۱۱/۲۹

    راه‌ اندازی سیستم شمارش مسافر در پایانه‌های مسافربری مشهد

    در این سیستم توسط دوربین‌های هوشمند که در ابتدا و انتهای هر سالن نصب شده، جمعیت سالن تعداد مسافر ورودی و تعداد مسافر خروجی در روز، هفته، ماه و سال مشخص شده که با این گزارش‌های مدیریتی می‌توان بیشترین خدمت‌رسانی در روزهای متفاوت سال برای مسافران و زائران بارگاه حضرت رضا (ع) را انجام داد.
     راه‌ اندازی سیستم شمارش مسافر در پایانه‌های مسافربری مشهد

    به گزارش اداره روابط عمومی سازمان مدیرعامل سازمان پایانه های مسافربری شهرداری مشهد دراین خصوص گفت : با توجه به اهمیت هوشمندسازی به منظور ارائه خدمات با کیفیت‌ و مطلوب به شهروندان در شهرها، تحقق شعار «مشهد شهر هوشمند» یکی از اولویت‌های شهرداری است.

    دکتر شریعتی افزود: پایانه‌های مسافربری یکی از پرترددترین نقاط و کانون‌های تجمع شهروندان است لذا ضرروت ارائه خدمات مطلوب در این امکان بسیار مهم است.
    مدیرعامل سازمان تصریح کرد: در حال حاضر در پایانه‌های مسافربری شهر مشهد از سیستم‌های هوشمند مختلفی استفاده می‌شود.
    شریعتی با اشاره به راه‌اندازی سیستم شمارش مسافر به عنوان یکی از گام‌های هوشمندسازی در پایانه‌های مسافربری مشهد گفت: در این سیستم توسط دوربین‌های هوشمند که در ابتدا و انتهای هر سالن نصب شده، جمعیت سالن تعداد مسافر ورودی و تعداد مسافر خروجی در روز، هفته، ماه و سال مشخص شده که با این گزارش‌های مدیریتی می‌توان بیشترین خدمت‌رسانی در روزهای متفاوت سال برای مسافران و زائران بارگاه حضرت رضا (ع) را انجام داد.
    وی ادامه داد: این سیستم قابلیت نصب به سیستم BMS را داراست که می‌توان توسط آن و با توجه به محاسبه اتوماتیک هر سالن، اتوماتیک اقدام به تنظیم هواسازها و روشنایی هر سالن کرده که بیشترین بهینه‌سازی مصرف انرژی را دارد.
    مدیرعامل سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری مشهد اضافه کرد: همچنین در حال حاضر 165 دوربین جهت نظارت تصویری، مدیریت و نظارت هرچه بهتر و مناسب‌تر در پایانه‌های مسافربری مشهد نصب شده است.
    شریعتی افزود: از دیگر سیستم‌های هوشمند استفاده شده در پایانه‌های مسافربری سیستم تشخیص چهره و سیستم پلاک‌خوان است.
    وی در خصوص سیستم هوشمند صوت نیز گفت: به کمک این سیستم قابلیت تفکیک پخش خروجی و صوت همزمان وجود دارد به طوری که همزمان می‌توان در چند خروجی متفاوت صدا پخش کرد.
    مدیرعامل سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری مشهد ادامه داد: سیستم اطلاعات جغرافیایی، سیستم مدیریت هوشمند ساختمان، کنترل درهای مرکزی و حیاتی، راه‌اندازی شبکه کامپیوتری و نصب 140 ال ای دی زیرجایگاهی و 5 ال ای دی اطلاع‌رسانی در سالن‌ها، 5 نمایشگر استند در ساختمان مرکزی و 10 نمایشگر ال ای دی (تلویزیون شهری) در سمت ورودی و خروجی از دیگر سیستم‌های نصب شده در پایانه‌های مسافربری مشهد است.
    تعداد بازدید: 113
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    1 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر