10°C آفتابی
اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 94
    کد: 141245
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۰۸/۳۰

    در ایام پایانی دهه صفر صورت گرفت؛
    خدمت به 117 هزار نفر در ایستگاه‌های استقبال از زائر پایانه‌های مسافربری مشهد

    در غرفه کمک‌های اولیه که شامل خدمات تست فشار خون و ارائه مشاوره بیماری‌ها و مراقبت از خود در سفر نیز بود، 207 نفر مراجعه‌کننده داشته و غرفه هلال‌احمر نیز در این ایام 312 نفر مراجعه‌کننده را در پایانه امام رضا (ع) به ثبت رسانده است.
    در ایام پایانی دهه صفر صورت گرفت؛

    سرپرست سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری مشهد مقدس گفت: ایستگاه‌های استقبال از زائر پایانه‌های مسافربری مشهد مقدس تا پایان شب گذشته بیش از 117 هزار نفر مراجعه‌کننده داشته‌اند.
    به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد مقدس، مشهد را باید در روز پایانی ماه صفر مرکز اصلی دل‌های عاشق در جهان دانست، شهری که امسال پذیرای حدود 5 میلیون زائر از نقاط مختلف کشور بوده است و در این مسیر سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری مشهد مقدس نیز نقشی مهم و محوری در جابه‌جایی زائران در این ایام داشته است.
    اما توجه به مسائل فرهنگی و برپایی ایستگاه استقبال از زائر در پایانه‌های مسافربری شهر مشهد مقدس نیز موضوعی بود که امسال با استقبال کم‌نظیر زائران بارگاه منور رضوی مواجه شد که این اقدام با همکاری سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری مشهد مقدس و مدیریت امور فرهنگی و گردشگری شهرداری مشهد مقدس اجرایی شد.
    سرپرست سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری مشهد مقدس در گفت‌وگو با خبرنگار ما در خصوص ایستگاه‌های استقبال از زائر پایانه‌های مسافربری شهرداری مشهد مقدس اظهار کرد: ایستگاه‌های استقبال از زائر پایانه‌های مسافربری مشهد مقدس تا پایان شب 29 آبان بیش از 117 هزار نفر مراجعه‌کننده داشته‌ است.
    محمد کابلی افزود: در ایان ایام واکس صلواتی 3882 نفر، ویلچر 1110 نفر، راهنمای زائران 11 هزار و 124 نفر و ایستگاه صلواتی 11 هزار و 70 نفر مراجعه‌کننده در پایانه امام رضا (ع) داشته‌ است.
    وی تصریح کرد: با توجه به اینکه بخشی از زائران حرم مطهر رضوی را کودکان تشکیل می‌دهند غرفه کودک در پایانه امام رضا (ع) راه‌اندازی شد که این غرفه نیز بیش از 2 هزار نفر مراجعه‌کننده داشته است.
    سرپرست سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری مشهد ادامه داد: در غرفه کمک‌های اولیه که شامل خدمات تست فشار خون و ارائه مشاوره بیماری‌ها و مراقبت از خود در سفر نیز بود، 207 نفر مراجعه‌کننده داشته و غرفه هلال‌احمر نیز در این ایام 312 نفر مراجعه‌کننده را در پایانه امام رضا (ع) به ثبت رسانده است.
    کابلی بیان کرد: غرفه مشاوره و اصلاح تغذیه موسسه فرهنگی قرآنی پیک شفا رضوی به حدود 5 هزار نفر خدمات‌رسانی کرده همچنین غرفه مشاوره فرهنگی و گفتمان دینی با حضور مبلغان مذهبی اعزامی از سازمان تبلیغات اسلامی جهت رفع شبهات و سؤالات مذهبی نیز 174 نفر مراجعه‌کننده داشته است.
    وی تصریح کرد: پرمخاطب‌ترین بخش پایانه مربوط به پخش نماهنگ و سرود بود که در این غرفه شاهد استقرار خادمان افتخاری ستاد مرکزی آفرینش‌های آستان قدس رضوی در هسته مرکزی پایانه امام رضا(ع) بودیم و بیش از 50 هزار نفر از این غرفه بازدید داشتند.
    سرپرست سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری مشهد مقدس اظهار کرد: در ایستگاه سوار راه ابریشم نیز با حضور 15 خدمتگزار به حدود 3 هزار زائر خدمات‌رسانی شده است.
    کابلی با اشاره به ایستگاه استقبال از زائر میثاق نیز بیش از 20 هزار مراجعه‌کننده داشته است، گفت: این ایستگاه با توجه به اینکه در مسیر ورودی زائران پیاده قرار داشته، خدمات متنوعی همچون ماساژ را نیز داشته که حدود 5 هزار نفر مراجعه‌کننده در این بخش داشته است.
    وی ادامه داد: در این ایستگاه 4هزار مراجعه‌کننده برای واکس صلواتی، 207 نفر برای خدمات پزشکی و بیش از 11 هزار نفر برای ایستگاه صلواتی مراجعه‌کننده به ثبت رسیده است.
    سرپرست سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری مشهد مقدس بیان کرد: این‌ها تنها گوشه از خدمات‌رسانی خادمان شهر بهشت در بحث استقبال از زائران امام رضا (ع) بوده است و به‌طورکلی بیش از 117 هزار نفر مراجعه‌کننده از ایستگاه استقبال از زائر پایانه‌های مسافربری شهرداری مشهد مقدس به ثبت رسیده است.
    بر اساس این گزارش، پایانه مسافربری مشهد مقدس را باید همچون یک ایران کوچک دانست که از تمام نقاط کشور در این پایانه حضور می‌یابند و به‌طور روزانه از تمام استان‌های کشور شاهد ورود و خروج زائران و مجاوران حرم مطهر رضوی هستیم که این مهم نقش کار فرهنگی در این پایانه را پررنگ می‌کند و در این ایام نیز خدمتی عاشقانه به زائران رضوی در سطح پایانه‌های مشهد مقدس ارائه شد.

    تعداد بازدید: 94
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر