10°C آفتابی
اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 71
    کد: 141244
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۰۸/۲۹

    روایتی از عشق و دلداگی در پایانه های مسافربری مشهد مقدس؛
    تردد حدود 1.2 میلیون مسافر در پایانه‌های مسافربری مشهد در دهه پایانی صفر

    در پایانه امام رضا (ع) ایستگاه استقبال از زائر با غرفه‌های متنوع همچون غرفه کمک‌های اولیه، غرفه کودک، غرفه مشاوره و همچنین نمایشگاه کتاب بر پا شد.
    روایتی از عشق و دلداگی در پایانه های مسافربری مشهد مقدس؛

    در دهه پایانی سفر حدود 1.2 میلیون مسافر از طریق پایانه‌های سطح شهر مشهد جابه جا شدند که بخش عمده آن توسط پایانه امام رضا (ع) انجام شده است.
    به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد مقدس، نمی‌توان تصور کرد که تنها در طی چند روز بیش از 4 میلیون 700 هزار زائر و دلباخته امام مهربانی وارد شهر مشهد مقدس شوند و این‌گونه با خدمات‌رسانی گسترده خادمان شهر بهشت، شاهد کمترین مشکل در این کلان‌شهر باشیم.
    در واقع با ورود این تعداد زائر در روزهای پایانی ماه صفر جمعیت شهر مشهد به بیش از 2 برابر افزایش یافت که قطعاً در این بین حمل و نقل این تعداد زائر کاری دشوار و طاقت‌فرسا است اما همان مهری که زائران را به این شهر می‌کشاند در خادمان این شهر نیز تنیده شده و این تعداد زائر با خدمتی ماندگار در کوتاه‌ترین زمان ممکن وارد شهر مشهد و از آن خارج شدند.
    بیشترین تعداد ورود و خروج زائران امام رضا (ع) در بخش وسایل حمل و نقل عمومی از طریق پایانه‌های مسافربری شهر مشهد به انجام می‌رسد و سازمان پایانه‌های شهرداری مشهد مقدس نقشی مهم و محوری را به‌ خصوص در روز شهادت امام رضا (ع) یعنی زمان خروج زائران رضوی ایفا می‌کند و حجم خدمات‌رسانی نسبت به‌روزهای عادی تا 4 برابر نیز افزایش می‌یابد.
    اما برای اطلاع از حجم اقدامات سازمان پایانه‌های شهرداری مشهد مقدس مصاحبه با سرپرست این سازمان ترتیب دادیم که وی در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار کرد: در طی این ایام اقدامات متنوع توسط کارکنان و خادمان افتخاری به انجام رسیده است.
    محمد کابلی افزود: با توجه به محدودیت ترافیک و مسدود شدن پارکینگ‌های حرم مطهر، هم‌زمان با روز رحلت نبی مکرم اسلام (ص) و شهادت امام رضا (ع) پارکینگ پایانه مسافربری و پارک‌سوار امام رضا (ع) برای استفاده زائران و مجاوران رایگان بود و با استقبال خوب زائران و مجاوران حرم مطهر رضوی نیز همراه شد همچنین برای اتوبوس‌ها نیز پارکینگ اضطراری در این ایام در نظر گرفته شد.
    سرپرست سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری مشهد مقدس تصریح کرد: در پایانه امام رضا (ع) ایستگاه استقبال از زائر با غرفه‌های متنوع همچون غرفه کمک‌های اولیه، غرفه کودک، غرفه مشاوره و همچنین نمایشگاه کتاب بر پا شد.
    کابلی خاطرنشان کرد: برای زائران و رانندگان نیز زائرسرای ارزان‌قیمت و خوابگاه در نظر گرفته شد و در روز شهادت امام رضا (ع) نیز 20 هزار غذای نذری دربین زائران بارگاه منور رضوی در پایانه امام رضا (ع) توزیع شد.
    وی در ارتباط با جابه‌جایی مسافران در ایام پایانی ماه صفر نیز گفت: از تاریخ 16 آبان ماه تا پایان روز 28 آبان به‌ طورکلی بیش از یک میلیون و 159 هزار مسافر از طریق پایانه مشهد تردد داشته‌اند که این تعداد سفر توسط بیش از 40 هزار وسیله نقلیه انجام شد.
    کابلی با بیان اینکه بیشترین میزان تردد در روز شهادت امام رضا (ع) بوده است؛ بیان کرد: در این روز 181 هزار و 416 تردد در پایانه‌های سطح شهر مشهد به ثبت رسیده که این رقم بین 3 تا 4 برابر روزهای عادی است که این خود نشان از نقش ویژه کارکنان سازمان در روز پایانی ماه صفر دارد.
    سرپرست سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری مشهد مقدس ادامه داد: در طی این روز آمار ورودی مسافر 71 هزار و 582 نفر بوده و 109 هزار و 834 نفر نیز از طریق پایانه‌های سطح شهر از مشهد خارج‌شده‌اند.
    کابلی بیان کرد: این تعداد سفر از طریق 6 هزار و 163 وسیله نقلیه اعم از اتوبوس، مینی‌بوس و سوار انجام شده که این حضور این تعداد وسیله نقلیه و جابه‌جایی آن تنها در یک روز نیز کار بسیار ویژه و خاصی است.
    بر اساس این گزارش، تعداد زائران ورودی به شهر مشهد مقدس در ایام پایانی صفر نسبت به سال گذشته بیش از 36 درصد رشد داشته و به فراتر از 4.7 میلیون نفر رسیده است که بخش عمده‌ای از زائران اتوبوس را برای سفر انتخاب می‌کنند که اهمه این موارد سبب شد تا پایانه‌های مشهد سالی شلوغ را نسبت به گذشته تجربه کنند و خدمتی خالصانه را تقدیم امام مهربانی‌ها کنند و رسم میزبانی را شایسته‌تر از همیشه حتی با وجود افزایش 4 برابری مسافر نسبت به‌روزهای عادی ادا نمایند

    تعداد بازدید: 71
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر