12°C آفتابی
اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 121
    کد: 141239
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۰۸/۲۶

    هم‌زمان با روزهای پایانی ماه صفر در حال انجام است؛
    ارائه خدمات متنوع به زائران رضوی در پایانه‌های مسافربری مشهد مقدس

    غرفه مشاوره و اصلاح تغذیه به صورت رایگان نیز توسط خادمان افتخاری موسسه فرهنگی قرآنی پیک شفای رضوی در حال خدمات‌رسانی است همچنین غرفه مشاوره فرهنگی و گفتمان دینی با حضور مبلغان مذهبی اعزامی از سازمان تبلیغات اسلامی جهت رفع شبهات و سؤالات مذهبی نیز برپا شده است.
    هم‌زمان با روزهای پایانی ماه صفر در حال انجام است؛

    هم‌زمان با دهه پایانی صفر خدمات گسترده‌ای در پایانه مسافربری امام رضا(ع) همچون خدمات پزشکی و ارائه مشاوره در حوزه‌های مختلف ارائه می‌شود.
    به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد مقدس، مشهد مقدس سالانه پذیرای بیش از 27 میلیون زائران داخلی و خارجی اما باید اوج این سفرها در دهه پایانی ماه صفر و به‌ویژه روز شهادت امام رضا (ع) دانست که میلیون‌ها زائر وارد این شهر شده و پایانه‌های مسافربری شهر مشهد با تردد صدها هزار زائر نقش مهمی در این روزها دارند.
    قطعاً با حضور صدها هزاران زائر در پایانه مسافربری، کار خدمات‌رسانی دشواری‌های خاص خود را دارد اما خادمان شهر بهشت در سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری مشهد مقدس توانسته‌اند با ارائه برنامه‌های متنوع خدمتی ماندگار و بی‌منت را برای زائران امام مهربانی‌ها فراهم آورند.
    بر این اساس مصاحبه‌ای با سرپرست سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری مشهد ترتیب دادیم که وی در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار کرد: سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری مشهد مقدس خدمات گسترده‌ای ر در دهه پایانی سفر تدارک دیده و ایستگاه استقبال از زائران ویژه دهه آخر سفر در پایانه مسافربری امام رضا (ع) برپا شده است.
    محمد کابلی افزود: از خدمات این ایستگاه ارائه واکس صلواتی، ویلچر رایگان، خوش‌آمد گویی و راهنمای زائران توسط خادمان افتخاری و حمل بار و اثاثیه مسافران است که با شوری خاص و خدمتی خالصانه در حال انجام است.
    وی با اشاره به اینکه در این ایام شهربازی پایانه امام رضا(ع) تعطیل است، تصریح کرد: با توجه به اینکه بخشی از زائران حرم مطهر رضوی کودکان هستند، غرفه کودک در پایانه امام رضا (ع) راه‌اندازی شده و که با برنامه‌ریزی برای نقاشی و سرگرمی‌های مختلف برای کودکان، جوایز فرهنگی نیز برای آن‌ها در نظر گرفته است.
    سرپرست سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری مشهد ادامه داد: یکی از غرفه‌های پر مخاطب، غرفه کمک‌های اولیه است که شامل تست فشار خون و ارائه مشاوره بیماری‌ها و مراقبت از خود در سفر به صورت رایگان است که این خدمات توسط دانشجویان خادم افتخاری دانشکده علوم پزشکی مشهد در دو بخش آقایان و بانوان ارائه می‌شود.
    کابلی بیان کرد: غرفه مشاوره و اصلاح تغذیه به صورت رایگان نیز توسط خادمان افتخاری موسسه فرهنگی قرآنی پیک شفای رضوی در حال خدمات‌رسانی است همچنین غرفه مشاوره فرهنگی و گفتمان دینی با حضور مبلغان مذهبی اعزامی از سازمان تبلیغات اسلامی جهت رفع شبهات و سؤالات مذهبی نیز برپا شده است.
    وی با اشاره به نقش کتاب و کتاب‌خوانی در جامعه گفت: برپایی نمایشگاه کتاب و محصولات فرهنگی با حضور انتشارات آستان قدس رضوی و ارائه کتاب‌های مختلف در حال انجام است همچنین استقرار خادمان افتخاری ستاد مرکزی آفرینش‌های آستان قدس رضوی در هسته مرکزی پایانه و پخش کلیپ، نماهنگ و اجرای برنامه‌های مناسبی از دیگر اقدامات در این حوزه است.
    سرپرست سازان پایانه‌های مسافربری شهرداری مشهد مقدس اظهار کرد: این‌ها تنها بخشی از خدمات خادمان شهر بهشت در پایانه مسافربری امام رضا(ع) بود چراکه خدمات گسترده‌ای در بخش حمل و نقل زائران در حال انجام است.
    بر اساس این گزارش، این روزها اگر به امام رضا (ع) سر بزنید در هر قدم به قدم صدای عاشقی می‌آید؛ صداهایی که ملتمسانه فریاد می‌زنند تا خدماتی را رایگان و صلواتی به زائران ارائه دهند و این خدمت ماندگار را نمی‌توان در هزاران گزارش هم ثبت کرد زیرا این دل‌ها با مولای خود رابطه آسمانی دارند.

    تعداد بازدید: 121
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر